P11 SM-lopputurnaus 2016

P11 SM-lopputurnaus pelattiin Varkaudessa 4.-6.3.2016. P11 joukkue voitti SM-pronssia.

Tulokset

P13 SM-lopputurnaus 2016

P13 SM-lopputurnaus pelattiin Oulunkylän tekojäällä Helsingissä 27.-28.2.2016

Tulokset

Billerud Cup 14.2.2016

Tulokset

Oulu Bandy Cup 30.1.2016

Tulokset

P13 SM-väliturnaukset 23.-24.1.2016

Tulokset: Varkaus ja Pori

Oulu Bandy Cup 19.12.2015

Tulokset

Kalix Cup 7.-8.11.2015

Tulokset

P11 SM-lopputurnaus 2015

P11 SM-lopputurnaus pelattiin Porissa 27.2.-1.3.2015. P11 joukkue sijoittui neljännelle sijalle. Tulokset löydät tästä.

Billerud Cup 21.2.2015

Tulokset

Englunds Cup 8.2.2015

Tulokset

Rajalla Cup 17.1.2015

Tulokset

Oulu Bandy Cup 13.12.2014

Tulokset

LRK Cup 16.11.2014

Tulokset

Kalix Cup 8.-9.11.2014

Tulokset

P11 SM-lopputurnaus 2014

P11 SM-lopputurnaus pelattiin Helsingissä 8.-9.3.2014. P11 joukkue voitti SM-hopeaa. Tulokset löydät tästä.

 

P13 SM-lopputurnaus 2014

P13 SM-lopputurnaus pelattiin Haaparannassa 28.2.-2.3.2014, tulokset löydät tästä.

 

Rajalla-Cup 12.1.2014, Tornio

Tulokset

Kalix Cup 9.11.2013, U14

Lohko 1 Lohko 2
Kalix Bandy Flickor Kalix Bandy
OLS HSKT
Umeådalens IF Flickor LRK
Klo Koti Vieras Tulos
8:00 Kalix Bandy - HSKT 6-3
9:30 Kalix Bandy Flickor - OLS Uleåborg 1-9
10:40 Jäädytys
11:00 HSKT - LRK 13-3
12:30 Umeådalens IF Flickor - OLS Uleåborg 2-8
13:40 Jäädytys
14:00 Kalix Bandy - LRK 8-0
15:30 Kalix Bandy Flickor - Umeådalens IF Flickor 8-3
16:40 Jäädytys

17:00

OLS

-

HSKT

Välierä 1

3-10

18:30 Kalix Flickor - Kalix pojkar Välierä 2 4-8
19:40 Jäädytys
20:00 Umeådalens IF - LRK Sijat 5-6 5-0
21:30 OLS - Kalix flickor Sijat 3-4 13-5
22:40 Jäädytys
23:00 HSKT - Kalix pojkar FINAALI 7-8

U14 sijoitukset
1. Kalix Bandy pojkar
2. HSKT
3. OLS
4. Kalix Bandy flickor
5. Umeådalens IF
6. LRK

 

Kalix Cup 10.11.2013, U11 ja U9 sarjat

Sarja klo Kenttä A Tulos Sarja Kenttä B Tulos
U11 8:00 Kalix Pojkar – HSKT 1-6 U9 Kalix 1 – Kalix 2 4-6
U11 8:45 Kalix Flickor – LRK 5-6 U9 Kalix 2 – LRK 6-0
U11 10:00 OLS – Kalix Pojkar 8-0 U9 Kalix 1 – OLS 2-4
U11 10:45 LRK – HSKT 10-3 U9 LRK – Kalix 1 5-4
U11 11:30 Kalix Flickor – OLS 5-8 U9 OLS – LRK 3-6
U11 12:30 Kalix Pojkar – Kalix Flick 0-7 U9 Kalix 2 – OLS 5-5
U11 13:15 OLS – LRK 2-6 U9 Kalix 1-Kalix 2 (välierä 1) 3-10
U11 14:00 Kalix Flickor – HSKT 2-1 U9 LRK - OLS (välierä 2) 0-3
U11 15:00 Kalix Pojkar - LRK 0-8 U9 LRK-Kalix 1 (sijat 3-4) 6-3
U11 15:45 HSKT – OLS 2-2 U9 Kalix 2 - OLS (Finaali) 4-5 (rl)
U11 16:30 LRK - HSKT (välierä 1) 9-3
U11 16:30 Kalix flickor-OLS (välierä 2) 4-2
U11 17:30 OLS - HSKT (sijat 3-4) 3-4
U11 17:30 LRK-Kalix flickor (Finaali) 5-3

 

U11 Sijoitukset
1. LRK
2. Kalix Bandy flickor
3. HSKT
4. OLS
5. Kalix Bandy pojkar

U9 Sijoitukset
1. OLS
2. Kalix 2
3. LRK
4. Kalix 1

_____________________________________________________________________

Lapinpiirin järjestämä kaukalojääpalloturnaus 29.09.2013 Haaparannalla. 

Tulokset

______________________________________________________________________

P11 SM-kisat Oulussa 2.-3.3.2013

Sijoitukset:

1. Vesta
2. Kampparit
3. OLS/Vsk
4. LRK/Musta

5. Botnia/Sininen
6. HIFK, Helsinki
7. JPS, Jyväskylä
8. PaSa Bandy

9. Botnia/Valkoinen
10. Porin Narukerä
11. LRK/Keltainen
12. OLS/Sirius
 
Tulokset

______________________________________________________________________

P13 SM- Lopputurnaus Porissa 8.-10.3.2013 OTTELUTULOKSET

http://finbandy.turnauspalvelu.fi/taso/sarja.php?&turnaus=sjpl_1213&sarja=P13&sivu=P13

______________________________________________________________________

Tänään 17.02 Pukee 15 vuoden tauon jälkeen Jääpallopelipaidan päällensä Torniolaislähtöinen Mika Pirttimaa -68. Mika ottaa Kallion kentällä tuntumaa B2 - Vesta2 matsissa ja sunnuntaina Ellerkoo eteläsuomi kohtaa HIFK 4 joukkueen.

Juuri päättyneessä ottelussa Helsingissä Kallion kentällä Ellerkoo eteläsuomi (botnia4), hävisimme kiperästi viime hetkillä HIFK3 joukkueelle 4-3. Johdimme koko ottelun ajan, kunnes myätätuuleen purjehtivat hifkiläiset onnistuivat söhimään maalinedushässäköiden jäljiltä tarvittavat voittomaalit. 20 vuotta sitten jääpallon hyljännyt Torniolaislähtöinen MARKO UUSIMAA teki komean kompäkin miehekkäästi, mutta väärässä joukkueessa. Marko oli eksynyt HIFK.n riveihin. ;-) Erityismaininta maalivahdillemme Jari Talvensaarelle ja -00 syntyneelle Arttu Kärkkäiselle hyvistä hyökkäyspäädyn karvauksista ja pelottomasta asenteesta.

_______________________________________________________________________

Kaukalojääpalloturnaus 29.09.2012 Kuben-halli Haaparanta

P13

LRK - HSKT 4-2

Kalix - Kalix tytöt 7-1

HSKT - Kalix 13-2

OLS - LRK 2-8

Kalix - OLS 1-6

Kalix tytöt - HSKT 1-8

OLS - Kalix tytöt 7-1

LRK - Kalix 11-0

Kalix tytöt - LRK 0-14

HSKT - OLS 6-2

 

1. LRK 

2. HSKT

3. OLS

4. Kalix

5. Kalix tytöt

 

P11

OLS - HSKT 9-2

LRK - OLS 4-6

HSKT - HSKT tytöt 12-0

HSKT - LRK 3-8

OLS - HSKT tytöt 12-0

HSKT tytöt - LRK 0-5

Loppuottelu OLS - LRK 5-6 (5-5) jatkoaika

 

1. LRK

2. OLS

3. HSKT 

4. HSKT tytöt

______________________________________________________________________

P11 SM Lopputurnaus 05.-6.03.2011 Imatra

Sijat 9-12

La 05.03.2011 Narukerä2 - Narukerä 1 1-3 (1-1)

La 05.03.2011 JPS - HIFK 4-6 (3-1)

Puolivälierät

La 05.03-2011 LRK - Kampparit 6-2 (4-1)

La 05.03.2011 Botnia2 - Pasa Bandy 7-1 (4-1)

La 05.03.2011 Botnia1 - OLS 7-3 (2-3)

La 05.03.2011 WP-35 - Vesta 6-4 (1-2)

Sijat 5-8

Su 06.03.2011 Kampparit - OLS 5-0 (2-0)

Su 06.03.2011 Pasa Bandy - Vesta 10-1 (4-0)

Välierät sijat 1-4

Su 06.03.2011 LRK - Botnia1 6-2 (5-0)

Su 06.03.2011 Botnia2 - WP-35 12-2 (8-2)

Sijat 9-10

Su 06.03.2011 Narukerä1 - HIFK 0-15 (0-7)

Sijat 11-12

Su 06.03.2011 Narukerä2 - JPS 1-12 (0-4)

Sijat 5-6

Su 06.03.2011 Kampparit - Pasa Bandy 1-7 (0-2)

Sijat 7-8

Su 06.03.2011 OLS - Vesta 6-4 (3-1)

Pronssiottelu

Su 06.03.2011 Botnia1 - WP-35 11-0 (3-0)

Finaali

Su 06.03.2011 LRK - Botnia2 0-3 (0-3)